Veszélyben az export GSP-kedvezménye?
A jövő év második negyedévében akár meg is szűnhet az USA-ba irányuló magyar kivitel különleges vámkedvezménye (GSP) - mondta Balás Péter, a Külügyminisztérium helyettes államtitkára hét végi washingtoni tárgyalásairól. Az amerikai gépjármű-, illetve gyógyszerlobbi ugyanis azt szorgalmazza a kormányzatnál, hogy szüntesse meg a Magyarországról származó importra vonatkozó GSP-kedvezményeket.
