BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A szomszédokkal is kereskedni kell

2001. szeptember 20. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Balás Péter szerint intenzívebb gazdasági kapcsolatot kell kialakítani a szomszédos országokkal, a magyar kormány az együttműködés komplex fejlesztését tűzte ki célul. A Külügyminisztérium külgazdaságért felelős helyettes államtitkára szerint a kereskedelmi forgalomból a szomszédos országok részesedése kevesebb mint 20 százalék, de Ausztria nélkül az arány alig haladja meg a 10 százalékot. Az együttműködések fejlesztése főként a kereskedelem területére, a beruházási javak, gépek szállítására, termelési megállapodásokra, valamint a tőke kétirányú mozgására koncentrál. Magyarország exportja az elmúlt tíz évben 9 milliárd dollárról 28 milliárdra nőtt. Az import ebben az időszakban 12 milliárd dollárról 32 milliárdra nőtt.

Baka Zoltán
Baka Zoltán

Ez is érdekelhet