BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
header

gabona

04.
14.
23:59

Pótvám a kelet-európai gabonaimportra?

Az Európai Unió mezőgazdasági termelőinek érdekvédelmi szervezete, a COPA/COGECA felszólította a brüsszeli bizottságot, pótvámok kivetésével fékezze le a kelet-európai gabona beáramlását az unióba, mert az nyomást gyakorol az árakra. Az agrárszektorban folytatódott idén a termelői árak zuhanása a Közép- és Kelet-Európából érkező nagy mennyiségű gabona miatt, ami különösen aggasztó annak fényében, hogy az EU-ban idén a tavalyinál nagyobb termésre számítanak. Ezért a szervezet nyilatkozata szerint a bizottságnak rendkívül sürgősen lépéseket kell tennie ennek az importnak a korlátozására. Az uniós agrárszervezet azt állítja, hogy április elejéig több mint 6,5 millió tonnát tett ki az EU gabonabehozatala, ami az év végére elérheti a 8-9 millió tonnát, szemben az 1998-2000-es évi 2,5 millió tonnás átlaggal.

Szerző(k):
Barabás János T.
02.
06.
23:59

A MOSZ magasabb gabonaárat szeretne

A gabonatermelőknek nincs közük a bejelentett kenyéráremeléshez - állapítja meg a Mezőgazdasági Szövetkezők és Termelők Országos Szövetsége (MOSZ). A szervezet szeretné, ha a gabonaárban a mezőgazdasági termelők is érvényesíthetnék az energia, a szállítás, a műtrágya és a növényvédő szer többletköltségeit. Ellenkező esetben sok termelő kénytelen lesz felhagyni a gabonatermesztéssel és a mezőgazdasági tevékenységgel.

Szerző(k):
Domokos László