Az Európai Unió mezőgazdasági termelőinek érdekvédelmi szervezete, a COPA/COGECA felszólította a brüsszeli bizottságot, pótvámok kivetésével fékezze le a kelet-európai gabona beáramlását az unióba, mert az nyomást gyakorol az árakra. Az agrárszektorban folytatódott idén a termelői árak zuhanása a Közép- és Kelet-Európából érkező nagy mennyiségű gabona miatt, ami különösen aggasztó annak fényében, hogy az EU-ban idén a tavalyinál nagyobb termésre számítanak. Ezért a szervezet nyilatkozata szerint a bizottságnak rendkívül sürgősen lépéseket kell tennie ennek az importnak a korlátozására. Az uniós agrárszervezet azt állítja, hogy április elejéig több mint 6,5 millió tonnát tett ki az EU gabonabehozatala, ami az év végére elérheti a 8-9 millió tonnát, szemben az 1998-2000-es évi 2,5 millió tonnás átlaggal.
