A Sonyval fejleszt az Ericsson?
A Sonyval fejleszt az Ericsson?
Mérsékelten bővül a gépkocsik értékesítése
Az idei első negyedévben a tavalyinál 2,9 százalékkal több, 31 821 új gépkocsit értékesítettek Magyarországon - derül ki a Magyar Gépjárműimportőrök Egyesülete és a nem egyesületi tag Suzuki Rt. szerdán közzétett adataiból az MTI szerint. Az importőrök 0,5 százalékkal, a Suzuki 11,4 százalékkal több gépkocsit - ez utóbbi 7711 autót jelent - értékesített idén. Bár eladásai 17 százalékkal visszaestek, 3900 személygépkocsival továbbra is az Opel az első az importmárkák között. Jelentősen, 34 százalékkal, 3215-re nőtt a második legnépszerűbb márka, a Volkswagen és 44 százalékkal, 2953-ra a harmadik Renault értékesítése. A 3,5 tonna alatti haszonjárművek behozatala 8 százalékkal, 5435-re esett vissza, az efölöttieké 25 százalékkal, 996-ra nőtt. Az 589 értékesített importmotor 51 százalékos bővülést fed.
Itthon is kapható a megújult Seat Alhambra
A négy évvel ezelőtti bemutatkozás óta minden évben egyre több Seat Alhambra kelt el. Az egyterű Magyarországon is piacvezető kategóriájában. Míg a múlt évben összesen 25 ezer Alhambrát adtak el, addig ez év első negyedében több mint 8000-et. A megújult egyterű külsejében és belső kialakításában kísértetiesen hasonlít a Volkswagen Sharanra, ám nemcsak a márkajele más, hanem az ára is alacsonyabb.
Tőkeemelésre készülnek a Délhús Rt.-nél
A reorganizáció részeként a Délhús Rt. májusi közgyűlésén várhatóan 1-1,5 milliárd forintos tőkeemelésről születik döntés - erősítette meg Lukács György (NAPI Online, 2001. március 29.). A pécsi székhelyű cég közelmúltban kinevezett vezérigazgatója közölte, hogy a múlt évet mintegy 200 millió forint veszteséggel záró társaság osztrák többségi tulajdonosai továbbra is szakmai befektetőt szeretnének bevonni a versenyképesség javítása érdekében, ám jelenleg a Délhús kiegyensúlyozott működése, a likviditási gondok megoldása a legfontosabb feladat, hiszen a tőkebevonás, illetve az értékesítés csak így lehet sikeres.
Feltőkésítik a Délhúst
A reorganizáció részeként a Délhús Rt. májusi közgyűlésén várhatóan 1-1,5 milliárd forintos tőkeemelésről születik döntés - adta hírül tegnap a NAPI Online. A tavaly 200 millió forint veszteséggel záró húsipari cég osztrák többségi tulajdonosa a feltőkésítést a grazi Grawe biztosítótársasággal és a Raiffeisen Linz-cel közösen kívánja megvalósítani. (A Délhús-tervekről részletesebb cikkünk a hétfői Agrárium oldalunkon jelenik meg.)