BUX 139013.22 -0,21 %
OTP 45290 -0,02 %
header

értékesítés

01.
22.
23:59

A Harley-Davidson újabb rekordéve

A Harley-Davidson amerikai motorkerékpárgyárnak újabb rekordot hozott a múlt év. A vállalat nyeresége 30 százalékkal, 347,7 millió dollárra, forgalma 18,5 százalékkal, 2,9 milliárd dollárra emelkedett tavaly. Jeffrey Bleustein cégelnök szerint a Harley-Davidson az amerikai gazdaság bizonytalanságai ellenére immár másfél évtizede éri el évről évre növekvő eredményeit. A múlt évben összesen 204 592 motorkerékpárt adtak el, 15,5 százalékkal többet, mint 1999-ben. A fő felvevőpiac továbbra is az Egyesült Államok volt, Európába termékeinek csupán tíz százaléka került. A vállalat az idei év kilátásait is jónak ítéli meg. A márkaimportőr HD Budapest Kft. forgalmazásában itthon tavaly 62 új Harley-Davidsont adtak el, ami 50 százalékkal több a megelőző évinél, tájékoztatta lapunkat Szőr Gábor, a társaság értékesítési vezetője. (MTI/NAPI)

Szerző(k):
Bubrik Gáspár
01.
08.
23:59

Eladási rekordot ért el az Audi

A VW-csoporthoz tartozó ingolstadti székhelyű Audi AG az élénk külpiaci, főleg a növekvő tengerentúli keresletnek köszönhetően tavaly 650 ezer gépkocsit adott el, 3 százalékkal többet, mint 1999-ben, ami új értékesítési rekordot jelent. A németországi eladások ugyanakkor az új A4-es modell piacra dobása ellenére 7 százalékkal, 240 ezerre csökkentek. Miután a németországi összes autóeladások tavaly 11 százalékkal estek vissza, az Audi piaci részaránya 6,8 százalékról 7 százalékra emelkedett. Nyugat-Európában (Németországon kívül) változatlanul 261 ezer autót értékesítettek. Az export a teljes termelés 59,4 százalékáról 63 százalékára emelkedett. Az Egyesült Államokban 22, míg Japánban 6 százalékkal növekedek az eladások. Az értékesítés növekedésében nagy szerepe volt az A2 alumínium kompakt kocsinak, de sikeres volt az Audi TT sportkocsi és az Audi A3-as modell is.

Szerző(k):
Barabás János T.