BUX 139187.23 -0,08 %
OTP 45310 0,02 %
header

értékesítés

07.
05.
23:59

Felszámolják a Spirál Autó Rt.-t

Megkezdődött az autójavítással és -értékesítéssel foglalkozó Spirál Autó Rt. felszámolása - tudta meg a NAPI Gazdaság. A társaság tavaly ingatlanának hasznosításával szerette volna csökkenteni veszteségeit, ám a négyszintes, összesen 12 ezer négyzetméter alapterületű pesti épületegyüttest birtokló cég tervei nem valósultak meg. Információnk szerint a Spirál Autó tartozásainak összértéke elérheti az egymilliárd forintot, az adósság nagyobb része köztartozás.

Szerző(k):
Bubrik Gáspár
06.
28.
16:37

Kiskereskedelmi forgalom

Volumenindex* április január-április Élelmiszer és élelmiszer jellegű vegyes 104,5 107,7 Textil-, ruházati és lábbeli 97,4 102,0 Bútor, műszaki cikk és vasáru 100,6 103,6 Gépjármű és járműalkatrész 120,9 121,2 Gépjármű-üzemanyag 98,6 95,1 Kultur- és egyéb iparcikk 109,8 110,6 Iparcikk jellegű vegyes 100,1 103,2 Gyógyszer, gyógyászati termék, illatszer 106,5 104,5 Használt cikk 181,7 144,3 Csomagküldő 99,6 95,6 * előző év azonos időszaka = 100 Forrás: KSH

Szerző(k):
Pálvölgyi Balázs
06.
10.
23:59

Négymilliárdos bevételt remél idén az Ytong

A tavalyi év első öt hónapjához képest 20 százalékot meghaladó növekedést ért el ez év május végéig az Ytong Hungary Kft. (YH), amely ebben az évben. A társaság a tavalyi 3 milliárd után mintegy 4 milliárd forint árbevétellel számol. Vidor Győző, az YH kereskedelemért felelős ügyvezető igazgatója lapunknak elmondta, hogy az építőanyagot gyártó társaság a mennyiségi növekedés alapján időarányosan teljesítette árbevételi tervét. Tájékoztatása szerint a forgalom növekedésében jelentős szerepe lehet a legújabb Ytong-fejlesztéseknek, amelyek eredményként a falazóelemek földrengés- és tűzállóbbak lettek és tovább javult a termék hangszigetelő képessége. A tavaly együttesen 5000 milliárd angol font forgalmú, angol ReadyMix-csoporthoz tartozó YH szervezésében pénteken szakmai konferenciát tartottak a fejlesztésekről és az újabb felhasználási módokról. B. G.

Szerző(k):
Bubrik Gáspár
04.
24.
23:59

Mobilszövetséget kötött az Ericsson és a Sony

A mobil távközlési berendezések legnagyobb gyártója, a svéd Ericsson AB és a fogyasztói elektronikai termékek terén a világon a vezető cégek közé tartozó japán Sony Corp. tegnap az előzetes értesüléseknek megfelelően (NAPI Gazdaság, 2001. április 20., 1. oldal) szándéknyilatkozatot írt alá egy 50-50 százalékos vegyesvállalat, a Sony Ericsson Mobile Communications létrehozásáról, amely a tervek szerint október elsején kezdi meg működését, londoni székhellyel. A Dow Jones szerint a céget az Ericsson és a Sony mobiltelefon-üzletágainak a tervezés, a fejlesztés, a gyártás és az értékesítés terén való globális együttműködése céljából hozzák létre. A közös vállalatnak a Reuters szerint világszerte 3500 alkalmazottja lesz, nagy-britanniai, észak-amerikai, svéd és japán részlegekkel, éves árbevétele pedig - az anyavállalatok által a legutóbbi pénzügyi évben eladott 50 millió készülékből következtethetően - eléri majd a 7,2 milliárd dollárt. Az első közös terméket várhatóan 2002 második félévében dobják piacra. A befektetők kedvezően fogadták az együttműködés bejelentését: a mobilkészülék-gyártás terén a világrangsor harmadik helyén álló, de az üzletágban erősen veszteséges Ericsson részvényeinek árfolyama 9 százalékkal, 60 koronára futott fel tegnap a stockholmi tőzsdén. A társaság az első negyedévben 4,9 milliárd korona (487 millió dollár) adózás előtti veszteséget szenvedett el, miután a mobiltelefonokon 5,7 milliárd korona vesztesége keletkezett a tavalyi egész évi 16 milliárd korona deficit után. A vállalat veszteségeinek csökkentése érdekében több mint 20 ezer alkalmazott - dolgozóinak 18 százaléka - elbocsátását tervezi. (NAPI)

Szerző(k):
Bana Péter