BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A Sonyval fejleszt az Ericsson?

2001. április 19. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az Ericsson AB és a Sony Corp vegyesvállalat létrehozását tervezi a mobilkészülék-gyártás terén történő együttműködés céljából. Elemzők szerint a svéd cég a szövetség révén megerősítheti a jelenleg veszteséges mobilkészülék-üzletágat és nagyobb figyelmet tud fordítani alaptevékenységére, a távközlési berendezések gyártására.

A mobiltávközlési berendezések legnagyobb gyártója, az Ericsson és a fogyasztói elektronikai termékek terén a vezető szereplők között számon tartott Sony megerősítette, hogy mobilkészülék-üzletágaik lehetséges együttműködéséről tárgyalnak, de egyelőre semmilyen döntés nem született az ügyben.
Egyes japán hírügynökségi források úgy tudják, hogy a két cég integrálná mobilkészülék-gyártó ágazatát a létrejövő vegyesvállalatban, más értesülések szerint csak a tervezést, a fejlesztést és az értékesítést egyesítenék. A mobilkészülék-piacon 10-11 százalékos részesedéssel a harmadik helyen álló Ericssonnak égetően szüksége van szövetségesre, amelynek segítségével felélesztheti tavaly 16 milliárd korona (2,78 milliárd euró) veszteséget okozó gyártását - értékelték elemzők a bejelentést. A Sony révén egyúttal megvetheti lábát a vonzó japán piacon, a világpiac 2 százalékát ellenőrző Sony pedig némileg erősítheti eddig csak jelképes európai jelenlétét.
Az Ericsson ez év elején megállapodást kötött a Flextronics Ltd.-vel a készülékgyártás kihelyezéséről, a megállapodást várhatóan még áprilisban véglegesítik. A svéd cég egyúttal a költségek további lefaragása érdekében átszervezési programot hirdetett meg, amelyben eddig 10 ezer fő elbocsátását jelentette be, a minapi értesülések szerint (NAPI Gazdaság, 2001. április 18., 9. oldal) pedig az első negyedévi eredmények mai közzétételével egyidejűleg újabb létszámleépítést tesz közzé. Az együttműködés hírének is betudhatóan a Sony részvényei tegnap 3,2 százalékkal emelkedtek Tokióban, az Ericsson papírjai pedig a közel 10 százalékos felfutás után kora délután 5 százalékkal álltak magasabban Stockholmban az előző napi záróárnál.
B. P. A.

Bana Péter
Bana Péter

Ez is érdekelhet