Magyar Péter a kormányülés után posztolt a legújabb döntéseikről
A kormányfő közlése szerint rendkívüli pénzt kapnak a kórházak, jön a vagyonadó első tervezete is, de úgy fest, hogy a babaváró támogatáshoz is hozzányúlnak.
Magyar Péter a kormányülés után posztolt a legújabb döntéseikről
A kormányfő közlése szerint rendkívüli pénzt kapnak a kórházak, jön a vagyonadó első tervezete is, de úgy fest, hogy a babaváró támogatáshoz is hozzányúlnak.
Komoly kockázatot rejthet a halogatás − a kezeletlen visszérbetegség akár trombózishoz is vezethet
A június 8. és 21. között zajló Vénák Hete egészségügyi kampány célja, hogy felhívja a figyelmet: a visszér nem pusztán esztétikai kérdés, az első tünetekkel is érdemes időben szakorvoshoz fordulni. A válaszadók közel 98 százaléka tapasztalt már visszeres tüneteket, közülük azonban csupán minden harmadik fordult orvoshoz – derül ki a Servier Hungária Kft. kutatásából.
Sokkoló várólista-adatok: ötödével több beteg vár műtétre, mint egy évvel ezelőtt
Tovább romlott a helyzet az állami egészségügyben: a három leghosszabb várólistán már 35 623 beteg szerepel, ami közel 21 százalékos növekedést jelent egy év alatt. A csípő- és térdprotézis-műtétekre, valamint a szürkehályog-operációkra várók száma ismét emelkedett, miközben egyes kórházakban akár több mint két évet is várni kell egy beavatkozásra.
Riasztó figyelmeztetés: a „digitális cumi" egész generációkat tehet tönkre
A túlzott képernyőhasználat már csecsemő- és kisgyermekkorban is súlyos egészségügyi következményekkel járhat – figyelmeztettek a szakemberek. A túl sok idő az okoseszközök előtt nemcsak a beszéd- és mozgásfejlődést vetheti vissza, hanem alvászavarokat, mentális problémákat, emésztési panaszokat és szemészeti betegségeket is okozhat. A szakértők szerint a gyermekek egészséges fejlődésének kulcsa a képernyőidő korlátozása, valamint a több személyes kapcsolat, mozgás és közös családi idő.
Sokkoló, mi történik a magyar kamaszokkal: már 13 évesen rászoknak erre az italra
Már 13 éves kor körül találkoznak először az energiaitalokkal a magyar fiatalok, és sokan rendszeresen fogyasztják is ezeket az italokat. Egy friss kutatás adatai szerint, ami 486 középiskolás bevonásával készült különösen a sportoló serdülők körében gyakori az energiaital-fogyasztás, miközben a családi minták és a teljesítményfokozás iránti igény is jelentős szerepet játszik a szokás kialakulásában.