BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
06.
25.
13:02

Kórházi klímavészhelyzet: Magyar Péter fontos bejelentést tett az Uzsokiban

A rendkívüli hőségriadó előtt az Uzsoki Utcai Kórházból jelentkezett be Magyar Péter miniszterelnök és Hegedűs Zsolt egészségügyi miniszter. A kormány 3,6 milliárd forintot csoportosított át a kórházi klímaberendezések cseréjére és fejlesztésére, a munkálatok pedig már 32 intézményben megkezdődtek. A kabinet szerint a cél, hogy a nyári hőhullámok idején ne maradjanak el műtétek és kezelések a meghibásodó hűtőrendszerek miatt.

Szerző(k):
Koncsek Rita