BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
header

e-star_management_zrt.

12.
23.
00:00

Emelkedett az OTP a leminősítésre

Alig esett a BUX az S&P-leminősítést követően: a reggeli eladási hullám délután pánikvételekkel folytatódott. A BÉT tőzsdeindexe 140 ponttal (0,8 százalékkal) csökkent és 17 463 ponton zárt, ami meglepő teljesítmény, s leginkább az ünnepi érdektelenséggel, valamint azzal magyarázható, hogy aki csak tehette, már korábban kiszállt a magyar részvényekből. A reggel azért nem indult ilyen felhőtlenül, a BUX 17 180 ponton is járt, de biztató, hogy végül a napi csúcson végzett. Furcsa mód a BUX-esésért leginkább a Richter volt felelős, amelynek a leginkább fölfelé kellene mennie egy piaci elbizonytalanodás esetén. A gyógyszerpapír 1090 forinttal lett olcsóbb, a 3 százalékos esés után 35 ezer forinton zárt. Még a Mol piacán érződött némi eladói nyomás, talán a Gulf Keystone-sztorira vásárlók dobták be a törülközőt, de a 17 500-as szint megfogta a papírt és 1,4 százalékos mínuszban, 177 50 forinton fejezte be a napot.

Szerző(k):
Economx