BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Durva forintesés indult be - a mélyben az OTP

A tegnapi erősödés után ma jelentősen gyengül a zloty és vele tart a forint is. A jegybanktörvény elfogadása mellett ez sem tesz jót a magyar részvénypiacnak, így az OTP ma nagyobbat esik.

2011. december 30. péntek, 13:19

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

2011 utolsó kereskedési napjának félidejében másfél százalékos mínuszban áll a BUX, miután az euró árfolyama 313 forintra ugrott és egybként is Magyarországgal foglalkozik a pénzügyi sajtó - sajnos nem dícsérőleg. A svájci frank már 258 közelében, a dollár 242 forint felett jár. (Frissítés: röviddel délután kettő után az euró 315, a frank 259 közelében, a dollár pedig 243,50 körül állt. További részleteket erről itt olvashat.)

A tőzsdeindex értéke alig haladta meg negyed kettőkor a 17 ezer pontot, főleg az OTP húzza lefelé. A bankpapír az elmúlt percekben 3200 forint alatt is járt, az utolsó kötés 3203 forinton jött létre, ez 2,94 százalékos gyengülés. A Mol fél százalékkal 17635 forintra süllyedt, a Richter másfél százalékkal 34200-ra esett.

Nem érezhetnek megkönnyebbülést a korrupciós ügy lezárultával a Magyar Telekom-részvényesek, a papír egy százalékos mínuszban 516 forinton várja a délutáni folytatást.

Jó hír viszont, hogy ma csak 2,5 százalékkal esik az E-Star, és emelkedő részvényeink is vannak, mint a Freesoft (1648), a TVK (2310), vagy az Egis (17600).

Economx
Economx

Ez is érdekelhet