Egy év alatt közel megduplázódott, így 87,9 milliárd dollárra nőtt az amerikai chipgyártó értéke. A félvezetőipar tíz legértékesebb márkájának a rangsorában csak egy helyen történt változás.
Szerző(k): Gulyás ÁbelGlobálisan 627,6 milliárd dollár értékben adtak el chipeket a világon tavaly, ami rekordszintnek számít és 19,1 százalékkal felülmúlta a 2023. évit.
Szerző(k): Economx„Hoztak is ajándékot a királynak, meg nem is, hiszen a chipgyártás egy részének Amerikába helyezése gyengítheti Tajvan szilíciumpajzsként ismert védelmét” – hangsúlyozta az Economxnak a szakértő, miután Donald Trump bejelentette az Egyesült Államok történetének legnagyobb közvetlen külföldi beruházását.
Szerző(k): Vígh GáborAz amerikai elnök bejelentette, hogy 25 százalék körüli vámot kíván kivetni az importált autókra, félvezetőkre és gyógyszerekre.
Szerző(k): T. E.Az amerikai elnök felszólította az ázsiai országban ténykedő amerikai chipgyártókat (elsősorban az Intelt), hogy térjenek vissza az Egyesült Államokba.
Szerző(k): Gulyás ÁbelA washingtoni lengyel nagykövetség magyarázatot vár a Biden-adminisztrációtól az amerikai chipekre vonatkozó exportkorlátozásokkal kapcsolatban.
Szerző(k): Gulyás ÁbelNem volt folytatása a kínai tőzsdén az őszi nagy fellángolásnak, a Donald Trump által belengetett újabb kereskedelmi háború kockázata miatt lefelé csorognak a kínai részvények. Olyannyira, hogy a tőzsde gerincét adó kisbefektetők részéről fennáll a kapituláció veszélye.
Szerző(k): Lovas-Romváry AndrásAz Egyesült Államok új szabályokat jelentett be a számítógépes chipek exportjára vonatkozóan Joe Biden elnökségét követően. A szabályoknak jelenleg egyetlen célja van: megakadályozni a fejlett technológia eljutását az olyan nagy riválisokhoz, mint Kína.
Szerző(k): Kiffer Anna