Minden negyedik embert ért valamilyen káresemény a lakása felújítása vagy építkezés során. Van olyan, akinek több millió forintos kára is keletkezett, mondta Markovich Béla. A Mapei építőipari bizalmi indexe idén 3,6 ponton áll, az előző évi 3,35 pont után. A kontármunkák nagy részét az ácsok végezték.
Szerző(k): Koncsek RitaAz elemzők által várt javulás helyett zsinórban a negyedik hónapban romlott a Michigani Egyetem amerikai fogyasztói hangulatindexe júliusban.
Szerző(k): K. G.Májusban nem változtak a vállalkozói szféra és a lakosság kilátásai, a gazdálkodási környezet kiszámíthatósága viszont valamelyest romlott az előző hónaphoz képest.
Szerző(k): Gulyas ÁbelA Bloomberg becslése szerint decemberben 5,9 százalékra csökkenhetett a magyar infláció. A GKI fogyasztói bizalmi indexe közel kétéves csúcsára emelkedett.
Szerző(k): Vermes ÁdámA felújítók, építkezők pesszimisták a jövőt illetően, így fogalmazott Markovich Béla, a Mapei ügyvezetője. Idén az építőipari bizalmi index tovább zuhant, az ötös skálán 3,35 pontot adtak az egy évvel korábbi 3,6 pont után a felújítók. A leginkább az ácsokkal elégedetlen a lakosság.
Szerző(k): Koncsek RitaA beruházási hajlandóság visszaesett a kkv-szektorban. A mikro- és kisvállalkozók bizakodóbbak lettek, a középvállalkozások azonban mérséklődő árbevétellel és profittal számolnak.
Szerző(k): Horváth BalázsAugusztusban érezhetően javultak a magyar lakossági és üzleti várakozások. A cégek viszonylag kedvező foglalkoztatási és áremelési szándékai érdemben nem változtak júliushoz képest. Az építőipar viszont konkrétan lefulladt.
Szerző(k): Horváth TiborEgyre sötétebben látja jövőjét az emberek nagy része világszerte, főleg a fejlett gazdaságokban tetten érhető a romlás. Ráadásul az emberek többsége jobban bízik a vállalatokban a kormányoknál.
Szerző(k): EconomxTovábbra is a negatív tartományban maradt a magyarországi mikro-, kis- és középvállalkozások egyéves várakozásait jelző bizalmi index az utolsó negyedévben, a mutató azonban az előző negyedévi mínusz 14-ről mínusz 7 pontra javult az év végére – közölte a K&H-csoport. A pénzintézet szerint az elmozdulás hátterében az állhat, hogy a cégek a munkaerő, a gazdaságpolitika és a közterhek idei alukását némiképp kedvezőbben látják.
Szerző(k): Economx