Megdöntötte eladási rekordját az Apple
Az Apple kilencmillió darabot adott el új iPhone-modelljeiből az értékesítés első három napján − ilyen sokat ennyi idő alatt az okos telefon egyetlen korábbi változatából sem vittek el a vevők. A cég két héttel ezelőtt két új típusváltozatot jelentett be: az iPhone 5S-t, amely elődjénél gyorsabb processzort, jobb kamerát és egy vadonatúj ujjlenyomat-azonosítót kapott, illetve az iPhone 5C-t, amely a korábbi változat színes műanyag házba csomagolt olcsóbb kiadása. Az Apple nem ad meg értékesítési adatokat külön-külön a két készülékről, csak annyit közölt, hogy az 5S típus iránti kereslet olyan erős volt Kínában és Hongkongban, hogy a telefonból a premier előtt felhalmozott raktárkészletek elfogytak. Ezért megkérték a beszállítókat, hogy pörgessék fel a készülék gyártását.
Szerző(k):
Komócsin Sándor