BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Ennyit érhet az Apple pénzhegye

A Moody\'s szerint az Apple-nél található az amerikai vállalati szektor készpénzállományának 10 százaléka. A cégben részesedést vásárló milliárdos befektető, Carl Icahn szerint egy agresszívabb saját részvény vásárlási program mellett 700 dollárt is érhetne a technológiai cég részvenye.

2013. október 2. szerda, 11:15

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Moody\'s Investors Services friss tanulmánya szerint tovább nőtt az első fél évben az amúgy is rekordnak számító szintről az amerikai vállalatok készpénz állománya. Június végén az amerikai vállalatok mintegy 1480 milliárd dollárnyi készpénz felett rendelkeztek, ez két százalékkal magasabb a december végi értéknél. A közismerten hatalmas készpénz hegyen ülő Apple kasszájában ekkor 147 milliárd dollár volt található, amely a teljes vállalati pénzállomány közel tizedét teszi ki.

Nem az Apple az egyetlen készpénzben gazdag technológiai cég az Egyesült Államokban, a Microsoft 77 milliárd dollár felett rendelkezett június végén, s a négy nagy technológiai cég, az Apple, a Microsoft, a Cisco és a Google készpénzvagyona együttesen 329 milliárd dollárra rúgott.

Az Apple idén aktivizálta magát a készpénz részvényeseknek történő visszajuttatása terén, azonban Carl Icahn, a cégben részesedést vásárló milliárdos befektető szerint nem eléggé - írja a CNBC.com. Áprilisban a cég közgyűlése egy 60 milliárd dolláros, 2015 végéig végrehajtandó saját részvény vásárlási programról döntött, június végéig mintegy 16 milliárd dollárt fordított ilyen célokra. Icahn szerint azonban a cég ennél is többet tehetne, szerinte a jelenlegi alacsony kamatkörnyezetben teljesen felesleges ekkora pénzhegyen ülnie a cégnek.

Icahn Twitter bejegyzésében tegnap közölte, hogy hétfőn együtt vacsorázott Tim Cook Apple-vezérigazgatóval, s igyekezte meggyőzni egy nagyobb volumenű saját részvény vásárlás előnyeiről. Mint a CNBC-nek adott interjújában kiemelte, nem biztos benne, hogy erőfeszítési célt érnek, azonban azt ígérheti, hogy minden eszközt bevet annak érdekében, hogy jobb belátásra bírja a cég vezetését. Icahn még augusztusban nyilatkozott úgy, hogy ha a cég hozzálátna egy a jelenleginél nagyobb visszavásárlási program végrehajtásának, akkor a jelenleg 500 dollár alatt forgó részvények árfolyama akár 700 dollárig is emelkedhetne.

Economx
Economx

Ez is érdekelhet