BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Már kilencmillió új iPhone került forgalomba

Kilencmillió új okostelefont adott el az Apple három nap alatt. Az iPhone 5S és 5C modellek szeptember 20-án kerültek az Apple boltjainak polcaira.

2013. szeptember 23. hétfő, 15:36

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az amerikai cég nem árulta el, hogy az eladási statisztikák csak a boltokban értékesített telefonokra vonatkoznak, vagy beleszámolták az előrendelt készülékeket is. Az elemzők szerint az adatokat valószínűleg együtt számolták, mert az 5C modell a megjelenése előtt egy héttel már előrendelhető volt.

A két okostelefon változat közül az 5S modell a technológiailag fejlettebb, az 5C pedig az olcsóbb, gazdaságosabb változat. A termékek bejelentésekor kritizálták az Apple fejlesztőit, hogy nem vittek elég újdonságot a modellekbe, és részben ezért is feltételezték az piaci elemzők, hogy az első hétvége alatt csak 5-6 millió okostelefont tud majd eladni az Apple. A 9 milliós eladási statisztika így messze felülmúlta a várakozásokat.

Az Apple részvényeinek tőzsdei ára 3,6 százalékkal, azaz 16,85 dollárral 484,26 dollárra emelkedett a kedvező eladási statisztikák hírére.

MTI
MTI

Ez is érdekelhet