BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
header

apple+

10.
15.
22:00

Apple: tovább gyűrűzik a frissítésgate

Szinte már naponta ad ki frissítést az Apple az új, minden eddiginél csodásabb operációs rendszeréhez, az iOS 7-hez, ám valami gikszer mindig becsúszik. A legutóbbi frissítés után ugyanis néhány iPhone 4S-tulajdonos elveszítette a wifi használatának lehetőségét, s meglepetten tapasztalta, hogy nem tudja bekapcsolni készülékén. A menüpont a beállításokban egyszerűen kiszürkült, inaktív lett. Ráadásul nem ez az első eset, hogy szoftverfrissítés után rakoncátlankodik a wifi. Az iOS 6 több iPhone 4-ben tette használhatatlanná a wifit. A probléma oka az lehet, hogy a háttérben futó letöltések túlmelegítik a chipet, így az inaktív állapotba vált. Néhány tulajnak visszahozta a wifit, ha hűtőbe tette a készülékét − írta a beszeljukmac.com.

Szerző(k):
10.
09.
22:00

Hajlított mobillal áll elő a Samsung

Ma kerül a piacra a világ első hajlított képernyős mobilja: a Samsung Galaxy Round okos telefon 14,5 centis, vízszintes irányban görbülő képernyője a gyártó szerint több szögből is jól látható, a készülék pedig jobban simul majd a felhasználók kezébe. Az új modellt még csak Dél-Korea legnagyobb mobilszolgáltatója, az SK Telecom forgalmazza, 1, 9 millió vonért (mintegy ezer dollár) − arról egyelőre nem tudni, megjelennek-e vele külföldön is. A Samsung belföldi riválisa, az LG Electronics november első hetében készül piacra dobni a saját készülékét, függőlegesen meghajlított képernyővel − írta a Reuters.

Szerző(k):
Csurgó Dénes
10.
02.
22:00

Hatalmas pénzhalmon ül az Apple

Az Apple 147 milliárd dollár készpénzzel rendelkezik, ami a Moody\'s Investor Service által minősített 1067 amerikai nem pénzügyi társaság összes készpénzállományának tíz százaléka. A 2013. június végi adatok alapján készített összesítés szerint az érintett cégek készpénzállománya elérte az 1480 milliárd dollárt, ami 2 százalékos emelkedés a 2012 végihez képest. Akkor az Apple részaránya még csak 9,5 százalék volt. A technológiai szektor vezeti a listát, az első négy társaság, az Apple, a Microsoft, a Google és a Cisco mindegyike innen kerül ki. A Microsoftnak azonban csak fele annyi készpénze van, mint az Apple-nek, mintegy 77 milliárd dollár − számolt be a CNBC.

Szerző(k):
Molnár Gergely