Az Apple kilencmillió darabot adott el új iPhone-modelljeiből az értékesítés első három napján − ilyen sokat ennyi idő alatt az okos telefon egyetlen korábbi változatából sem vittek el a vevők. A cég két héttel ezelőtt két új típusváltozatot jelentett be: az iPhone 5S-t, amely elődjénél gyorsabb processzort, jobb kamerát és egy vadonatúj ujjlenyomat-azonosítót kapott, illetve az iPhone 5C-t, amely a korábbi változat színes műanyag házba csomagolt olcsóbb kiadása. Az Apple nem ad meg értékesítési adatokat külön-külön a két készülékről, csak annyit közölt, hogy az 5S típus iránti kereslet olyan erős volt Kínában és Hongkongban, hogy a telefonból a premier előtt felhalmozott raktárkészletek elfogytak. Ezért megkérték a beszállítókat, hogy pörgessék fel a készülék gyártását.
Az Apple tudatta azt is, hogy immár több mint 200 millió olyan berendezés van a világon, amely az új telefonokon bemutatkozott − de a régebbiekre is letölthető − iOS7 operációs rendszert futtatja. Ez a cég történetének leggyorsabb szoftverfrissítése. Az iOS7 az első alaposan újratervezett változata az Apple 2007-ben bemutatott iOS termékének, amely utat nyitott a mobileszközökre fejlesztett alkalmazások − szórakoztató és hasznos kis programok − hódítása előtt. A cég tőzsdei értéke 3,6 százalékkal, 484 milliárd dollár fölé emelkedett a jó hírek hatására, a részvények az elmúlt három hónapban 13 százalékkal drágultak.
