Heim Péter szerint megéri rögzíteni a forintot
Az eurót 305 forinton kellene rögzíteni, felváltva ezzel a jelenlegi lebegtetési árfolyamrendszert − ismételte meg korábbi javaslatát Heim Péter, a Századvég Gazdaságkutató Zrt. (a cég a Napi Gazdaság Kiadó Kft. tulajdonosa) igazgatóságának elnöke a Gazdasági rádiónak adott interjúban. A befektetési szakember szerint mivel hosszabb távon a forintnak − figyelembe véve az eurózóna gazdasági növekedését és inflációs trendjét − 0,5−1,0 százalékkal kellene leértékelődnie, ez öt-tíz éves távlatban, például az euró bevezetéséig, 5 százalékos nominális leértékelésnek felel meg − így számolva 315 forintos árfolyam jönne ki, amelyhez képest a 305 forint erősebb. Ez az árfolyam kedvező az exportőrök számára, egy kicsit \"fogja\" az importot, a fizetési mérleg jövedelemszámláira is kedvező hatást gyakorolna, ráadásul kiszámíthatóvá tenné az országot − érvelt a közgazdász.
Szerző(k):
Domokos László