Az éves hiánycél 82 százaléka már teljesült az első félévben
Az államháztartás hiánya 162,3 milliárd forint volt júniusban, így a féléves deficit 721,7 milliárd forintra rúg, ami az éves terv 82 százaléka.
Az éves hiánycél 82 százaléka már teljesült az első félévben
Az államháztartás hiánya 162,3 milliárd forint volt júniusban, így a féléves deficit 721,7 milliárd forintra rúg, ami az éves terv 82 százaléka.
Rosszul fest az államháztartás - Az NGM mégis lazításra készül?
Az államháztartás hiánya májusban 30,8 milliárd forint volt, így az öthavi deficit 559,4 milliárd forint lett, ami az éves terv 63,5 százaléka. A Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) láthatóan nem aggódik, ugyanis jelentős megtakarításokat vár a kamatpályán, és rendkívüli koncessziós bevételek is beeshetnek év közben.
Megszorításokat jelentett be Szlovénia
A szlovén kormány állami vállalatok privatizációját, adóemelést és megszorító intézkedéseket is tartalmazó akciótervet fogadott el csütörtökön annak elkerülésére, hogy az ország uniós mentőcsomagért kényszerüljön folyamodni a gazdaság fellendítéséhez.
Kellemetlen meglepetés az államháztartásban
Alig 35 milliárdos deficittel gazdálkodott áprilisban az államháztartás, ám ez messze elmarad az elmúlt két évben keletkezett jelentős negyedik havi szufficittől.
Varga elárulta, mikor léphet közbe a kormány
A kormánynak el kell kerülnie a gazdasági növekedést visszafogó túlintézkedéseket. A kabinet figyelemmel kíséri a gazdasági és költségvetési folyamatokat, és szükség esetén intézkedik a hiánycél tartása érdekében - szögezte le sokadjára, most éppen egy ellenzéki kérdésre Varga Mihály, a Nemzetgazdasági Minisztérium első embere.