BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
header

államháztartás

08.
29.
16:05

Megdöbbentő összeg hiányzik a büdzséből

A kormány szerdai ülésén megtárgyalja a 2012-es költségvetés első tervezetét – amely még a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) tervezett forgatókönyve szerint is alig két százalékos bevétel növekedésre és egy százalékos kiadásnövekedéssel számolt – mindezt 3-3,2 százalékos infláció mellett. A hiányt 1500 milliárd forintról 606,4 milliárdra csökkentenék – a tervek szerint.

Szerző(k):
Papp Zsolt
08.
08.
00:00

Durván deficites lett a július

Az államháztartás hiánya július végén 1494,5 milliárd forint volt, ami az eredetileg elfogadott 687,4 milliárd forint hiánycél 217 százaléka − olvasható a Nemzetgazdaság Minisztérium közleményében. Csak júliusban a hiány 459,9 milliárd forinttal nőtt, ugyanis az állam kifizette a Mol 21,2 százalékos részvénycsomagjának ellenértékét. Ilyen magas még sohasem volt sem az egyhavi júliusi, sem a héthavi január−júliusi hiány − a július rendre szufficites szokott lenni.

Szerző(k):
Economx