BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Sulyok Tamás nem állt a pénzek útjába: aláírta az uniós források hazahozataláról szóló törvényt

Nem tett keresztbe az európai uniós pénzek ideérkeztének az államfő.

2026. június 26. péntek, 15:47

Fotó: Facebook - Sulyok Tamás
Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Sulyok Tamás köztársasági elnök pénteken aláírta az uniós pénzek hazahozatalát lehetővé tevő törvényt – derül ki a parlament honlapjára feltöltött irományból, de a Magyar Közlönyben még nem jelent meg.

Az EU-s források lehívásához szükséges szupermérföldköveket ugyan még 2022-ben meghatározták, ám az Orbán-kormánynak nem sikerült Brüsszel számára kielégítő jogszabályokat elfogadni, bár eleinte még próbálták abszolválni, hogy újra megnyíljanak a pénzcsapok.

A szóban forgó, a Sulyok által most szignózott jogszabály módosításáról az Országgyűlés kedden döntött, amikor is

142-39 arányban 3 tartózkodás mellett fogadták el a törvényjavaslatot.

A Tisza-kormány salátatörvénye, melynek lényegéről Magyar Péter miniszterelnök adott videós felvilágosítást, ennek legfőbb eleme az Integritás Hatóság jogköreinek megerősítése, kiszélesítése. Mint ismert, a közelmúltban Brüsszel új feltételeket szabott a 16,2 milliárd eurós SAFE-hitelkeret lehívásához a kabinetnek.

Ez is érdekelhet