BUX 139163.44 -0,1 %
OTP 45380 0,18 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés
Promo logo

Töltse le az Economx appot!

A leváltásáról szóló viták közepette nevezett ki új elnökhelyettest Sulyok Tamás

Sulyok Tamás köztársasági elnök július 1-jei hatállyal Gyarmathy Juditot nevezte ki a Kúria elnökhelyettesévé. A kinevezés a Kúria elnökének javaslatára történt, a döntés a Magyar Közlöny keddi számában jelent meg.

2026. június 24. szerda, 08:47

Fotó: MTI/MTVA / Hegedüs Róbert - Sulyok Tamás köztársasági elnök beszédet mond az új Országgyűlés alakuló ülésén az Országházban 2026. május 9-én
Sulyok Tamás köztársasági elnök beszédet mond az új Országgyűlés alakuló ülésén az Országházban 2026. május 9-én
Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Gyarmathy Judit 2019 óta a Kúria bírája, 2021-től pedig a testület főtitkári feladatait látta el. Kinevezésével négyre emelkedik a Kúria elnökhelyetteseinek száma. Az általános és polgári szakági területért Böszörményiné Kovács Katalin, a büntető szakágért Csák Zsolt, a közigazgatási ügyekért pedig Kalas Tibor felel.

A kinevezés időzítése azért is figyelmet kapott, mert az elmúlt napokban ismét vita bontakozott ki Sulyok Tamás államfői megbízatásáról. Magyar Péter hétfőn ismertette az általa „Tisztítótűz műveletnek” nevezett programot, amely több alkotmányos intézmény átalakítását, valamint a köztársasági elnök leváltásának kezdeményezését is tartalmazza.

A Tisza Párt vezetője szerint, ha az államfő nem írná alá a tervezett alkotmánymódosítást, megfosztási eljárás indulhatna ellene. Magyar Péter korábban arról is beszélt, hogy egy esetleges elnöki mandátum megszűnését követően harminc napon belül új köztársasági elnököt kellene választani.

A most közzétett döntés ugyanakkor azt mutatja, hogy Sulyok Tamás továbbra is gyakorolja a köztársasági elnök hatásköreit. Gyarmathy Judit július 1-jén kezdi meg munkáját új tisztségében.

Ez is érdekelhet