Egy klinikai vizsgálat miatt vonultak ki a rendőrök a Semmelweis Egyetem (SE) klinikájához - olvasható az egyetem közleményében.
Mint írják, 2026. június 24-én, 14 órakor rendőrségi intézkedésre került sor a Semmelweis Egyetem Belgyógyászati és Hematológiai Klinikáján. Az érintett klinika vezetőjének tájékoztatása szerint a rendőrségi intézkedés egy klinikai vizsgálattal összefüggésben indult nyomozáshoz kapcsolódik.
Hozzátették: a Semmelweis Egyetem együttműködik a nyomozó hatóságokkal. A folyamatban lévő eljárás miatt viszont az egyetem jelenleg több információt nem adhat.
A Portfolió írta meg először, hogy szerdán a Készenléti Rendőrség több egységgel kivonult a Semmelweis Egyetem Üllői út 26. szám alatt található központi tömbjéhez.
A SE a legnagyobb magyarországi egészségügyi ellátóhelye számtalan telephellyel rendelkezik.
Egyelőre az eljárás iránya, a gyanúsított vagy gyanúsítottak köre, valamint az egyetem érintettségének minősége – hogy tanúként, sértettként, esetleg egészen más módon kapcsolódik-e az ügyhöz – egyaránt ismeretlen. A helyszíni nyomozati cselekmény ténye önmagában nem jelent és nem bizonyít semmilyen jogsértést vagy bűncselekmény elkövetését az egyetem kapcsán.
Hegedűs Zsolt egészségügyi miniszter szerdán a Facebookon azt írta, hogy „a Tisztítótűz művelet az egészségügyben is folyamatos lesz".
Ez nem kampány, hanem világos kormányzati elv: a tisztességes egészségügyi dolgozókat megvédjük, a visszaéléseket pedig feltárjuk és felszámoljuk – írta a miniszter.
