Szerdán nagy erőkkel vonult ki a Semmelweis Egyetem belső központi épületéhez a Készenléti Rendőrség. A Portfolio megkeresésére az ORFK Kommunikációs Szolgálata megerősítette magát a kivonulás tényét, jelezték, folyamatban lévő büntetőeljárással függ össze a cselekmény. Az egyetem a lap hivatalos megkeresésére annyit írt, hogy kérdéseinkkel forduljanak a hatóságokhoz.
Hegedűs Zsolt egészségügyi miniszter az esemény előtt pár órával azt írta a Facebookon, hogy „a Tisztítótűz művelet az egészségügyben is folyamatos lesz".
„Ez nem kampány, hanem világos kormányzati elv: a tisztességes egészségügyi dolgozókat megvédjük, a visszaéléseket pedig feltárjuk és felszámoljuk.”
A Semmelweis Egyetem a legnagyobb magyarországi egészségügyi ellátóhelye, az Üllői út 26. számhoz vonultak a rendőrök, de ha hálapénzes ügyről lenne szó, azt a Nemzeti Védelmi Szolgálat bonyolítja le.
A Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda Vagyon-visszaszerzési Hivatalának feladata azonban a bűncselekményből származó jövedelmek és bűncselekményekhez kapcsolódó más vagyon felkutatásának és azonosításának elősegítése, illetve kizárólagos hatáskörrel végzi a büntetőeljárási törvényben meghatározott vagyon-visszaszerzési eljárásokat.
Ez az egység tehát egy másik nyomozóhatóság által folytatott büntetőeljárás keretében jelenik meg azért, hogy egy adott helyszínen vagyontárgyakat, pénzügyi nyomokat, lefoglalható eszközöket azonosítson és biztosítson.
Az Üllői út 26. alatt található a Semmelweis Egyetem központi igazgatási épülete, vagyis a Rektori Épület, ez az egyetem hivatalos székhelye. Vagyis nem klinikai, betegellátó egység, hanem az egyetem adminisztratív és vezetői központja. Itt működik az egyetem felső vezetése, a központi szervezeti egységek, a dékáni hivatalok és más központi irodák. A gyakorlatban tehát ez az épület az egyetem pénzügyi-vagyongazdálkodási és igazgatási irányításának a központja is.
