Ismét volt Pride, a rekkenő hőségtől függetlenül pedig több tízezren vonultak, immár szabadabban, mint tavaly. A Szeretlek Magyarország portál a meneten több résztvevőt is megszólított. Volt, aki azt mondta: már önmagában az is felszabadító, hogy nincs rajtuk az a nyomás, amit az előző kormány okozott, hogy démonizálta a mássággal élőket.
Egy másik résztvevő viszont már előre tekint és sokak elvárását fogalmazta meg: a szivárványközösség gyors és konkrét lépésekre számít a Tisza-kormánytól. Egyikük szerint, bár leterhelt az új kabinet, "több munka a barbár törvényeket fenntartani, mint nem fenntartani", amit nem is lehet sokáig magyarázni.
Volt, aki azt mondta, jó lenne, ha fél éven belül elkezdenének ezzel érdemben foglalkozni, mivel a jelenlegi jogszabályi helyzet is sérti a meleg és transz emberek mindennapjait.
A közösségi oldalakon sokan amiatt is háborogtak, mert elvárták volna, hogy Magyar Péter személyes megjelenésével is fejezze ki: elődjével szemben támogatja az LMBTQ-közösséget, vagy legalább üdvözli az eseményt. Ebben parázs vita alakult: van, aki szerint máris több, olyan gesztust tett az új kormányfő, akár a parlamentben, akár a gyülekezési jog tiszteletben tartásával, hogy az kellően kifejezi a biztató hozzáállását, míg többen még az utóbbi években eltorzult szemüvegen keresztül látják az átmenetet.
Karácsony Gergely főpolgármester eközben konkrét vízióval is élt az általa "Nemzeti Pride"-nak nevezett felvonuláson: beszédében úgy fogalmazott, ő akarja összeadni az első azonos nemű házaspárt Budapesten, és erre nem akar sokat várni. Hangsúlyozta, a Pride-ot korlátozó jogszabályok még mindig hatályban vannak, a reményteli türelem pedig nem tarthat sokáig.
