BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

„Tort ül az erkölcstelenség”: ellentüntetők keresztezik a Pride felvonulás útját

Hosszú, forró nyári nap: míg az egészségügyi miniszter mindenkit arra figyelmeztetett, hogy az extrém hőségben fontolja meg, érdemes-e a szombati tömegrendezvényekre elindulnia, a hetek óta beharangozott Pride felvonulás egyik metszéspontjában, a Kodály-Köröndnél tüntetésre szólították délután a kormány- és migrációellenes, illetve a „genderpropagandát elítélő” polgárokat.

2026. június 27. szombat, 13:52

Fotó: Facebook
Processed with VSCO with  preset
Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Június elején vonult utcára – Toroczkai László Mi Hazánk-vezető szavai szerint „egy Elizabeth nevű influenszer spontán szervezésében” – az a körülbelül ezer ellenzéki tüntető, akik az Andrássy utat érintve, a Parlament felé útba ejtették a Miniszterelnökséget is.

Akkor azzal kerültek a címlapokra, hogy a hivatali erkélyén megjelent Magyar Pétert szidalmazták válogatott módokon, hazaárulónak nevezve, amiért szerintük – Brüsszel parancsára – illegális migránsokkal akarja elárasztani az országot.

A „Viktorozó” tömegnek a miniszterelnök akkor azt üzente: nem felelősek „a bukott hatalom által támogatott propaganda gyűlöletkeltéséért”, ugyanakkor Orbán Viktort felszólította, hogy állítsa le a Fidesz dezinformációs kampányát.

Kánikulai csomagajánlat tüntetésre

A hőségriadóban felforrósodott hangulatot szombaton is várhatóan felfűtik: a nyilvános oldalán anyaként, közéleti influenszerként bemutatkozó „Elizabeth-Magyar Valóság” ismét utcára hívta az embereket: ezúttal a Kodály-Köröndnél tüntetne, témáit tekintve több okból – a migrációs paktum, a kamatstop eltörlése és a Tisza-kormány ellen, illetve a sajtószabadság mellett.

A Pride napján tervezett tüntetésen továbbá a genderpropaganda ellen is utcára szólítja 21 ezer követőjét.

Tort fog ülni az erkölcstelenség”

– ezt Toroczkai László mondta korábban a június 27-i Pride felvonulásról, amikor bejelentette, hogy egy héttel később a kisebbik ellenzéki frakcióban ülő Mi Hazánk ellentüntetést szervez, Családi Büszkeség Menete címmel.

Tavaly Orbán Viktor volt a fő vonzerő

"Tavaly a tömeg jó részét jobban mozgósította a kormányellenesség, mint a közösség melletti kiállás"

idézte fel a Hvg-nek a Pride szervezője, megemlítve, hogy az Orbán-kormány betiltotta a politikailag inkriminált eseményt. Ennek ellenére a valaha volt legnagyobb Budapest Pride-ot ünnepelték, Hrubi Zita szerint több mint 300 ezren vettek részt.

Idén valószínűleg kevesebben lesznek a délután 3-tól az Operától induló eseményen a rekkenő hőségben, de több emberre számítanak, mint 2024-ben, amikor 35 ezren vonultak fel – mondta.

Hozzátette: számítanak pár fős ellentüntetésre.

"Figyelj a szervezők kéréseire, ne ülj fel a provokációnak, tartsd be a szabályokat, ne kelts feszültséget!"

– szól a szervezők intelme a résztvevőknek.

Dull Szabolcs friss elemzésében megállapította: a tavalyi felvonulás Orbán Viktor politikai veresége volt, míg Magyar Péter szerinte nem veszít szavazót azzal, hogy a Pilisszentkeresztre kihelyezett kormányüléssel egy időben tartott programon idén sem jelenik meg.

"Bár a Fidesz, a KDNP és a Mi Hazánk igyekezett politikai vitát faragni ebből, a Tisza ezúttal sem ment bele a játékba" – summázza, ugyancsak az előző évinél kisebb részvételi arányt feltételezve.

Ez is érdekelhet