A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 165,67 pontos, 0,12 százalékos emelkedéssel, 139 790,13 ponton, történelmi csúcson zárt pénteken – írta az MTI, miután már csütörtökön is rekordot döntött a tőzsde.
A részvénypiac forgalma 19,2 milliárd forint volt, a vezető részvények vegyesen teljesítettek az előző napi záráshoz képest.
Takács András, az Equilor Befektetési Zrt. részvényelemzője az MTI-nek elmondta: jó hangulatban zajlott a kereskedés a BÉT-en, így a nemzetközi piacokkal szemben a BUX emelkedni tudott.
Hozzátette, egyedi vállalati hírek nem érkeztek a vezető részvényekről, amelyek közül profitrealizálás miatt esett a Magyar Telekom árfolyama, az OTP gyengülését pedig vélhetően az okozta, hogy a bankpapír nehezen töri át a 46 ezres szintet.
A Mol és a Richter jegyzése azonban erősödött.
- A Mol 20 forinttal, 0,55 százalékkal 3668 forintra erősödött, 1,9 milliárd forintos forgalomban.
- Az OTP-részvények ára 160 forinttal, 0,35 százalékkal 45 810 forintra csökkent, forgalmuk 13,1 milliárd forintot tett ki.
- A Magyar Telekom árfolyama 14 forinttal, 0,52 százalékkal 2678 forintra esett, forgalma 1,7 milliárd forint volt.
- A Richter-papírok árfolyama 120 forinttal, 0,99 százalékkal 12 260 forintra nőtt, a részvények forgalma 1,9 milliárd forintot ért el.
A BUMIX 9263,88 ponton zárt pénteken, ez 2,66 pontos, 0,03 százalékos csökkenés a csütörtöki záráshoz viszonyítva.
