A Budapesti Értéktőzsde (BÉT) részvényindexe, a BUX 770,48 pontos, 0,55 százalékos emelkedéssel 139 624,46 ponton zárt csütörtökön, az OTP árfolyamcsúcsot döntött.
Czibere Ákos, az Equilor Befektetési Zrt. elemzője a kedvező tőzsdei hangulattal magyarázta az emelkedést, kibocsátói hírek nem befolyásolták az árfolyamokat.
Hozzátette, a forgalomhoz az is hozzájárult, hogy a kereskedési adatok alapján az amerikai részvénypiacokról csütörtökön jelentős mennyiségű befektetés jött át Európába. Ennek a hatása a BÉT-en leginkább az OTP erősödésében mutatkozott meg.
A Mol árfolyama 22 forinttal, 0,6 százalékkal 3648 forintra, a Magyar Telekom árfolyama 40 forinttal, 1,46 százalékkal 2692 forintra esett.
Az OTP-részvények ára 670 forinttal, 1,48 százalékkal 45 970 forintra erősödött, ami új történelmi csúcs.
A Richter-papírok árfolyama is nőtt, 140 forinttal, 1,17 százalékkal 12 140 forintra.
A BUMIX 9266,54 ponton zárt csütörtökön, ez 25,85 pontos, 0,28 százalékos csökkenés a szerdai záráshoz viszonyítva.
