BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kegyetlenül lecsap a kormány, vége lehet az iskolai mobilozásnak

A hétfőn megjelent törvényjavaslat arra is lehetőséget adna a tanároknak és az iskolaőröknek, hogy a diák csomagját és tárolóhelyiségét átvizsgálhassák.

2024. június 11. kedd, 09:35

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Módosítaná a kormány a köznevelési törvényt, hogy egységes szabályozást hozzon létre az iskolákba be nem vihető és korlátozottan bevihető tárgyakra vonatkozóan.

A rendelettervezet indoklásában arról írnak, hogy az iskolákban a közelmúltban a társadalom jogos felháborodását kiváltó esetek történtek a tanárokkal, illetve a diákokkal szemben. Ezek a verbális, vizuális, illetve fizikai támadások az online és az offline térben egyaránt előfordultak.

A módosítással a tanárok és az iskolaőrök jogosultságot szereznek arra, hogy a diák csomagját és tárolóhelyiségét átvizsgálhassák.

A tervezet a mobiltelefonokkal kapcsolatban úgy fogalmaz, hogy „az iskolai mobiltelefon-használat jelentős mértékben eltereli a diákok figyelmét a tanulásról, emellett az internetes zaklatásra is lehetőséget teremt. Jelenleg az iskolák házirendje jogosult rendelkezni erről a kérdésről, azonban az okostelefonok egyre nagyobb elterjedése miatt szükséges egy egységes szabályozás, amelyet minden intézményben alkalmazni lehet".

Azt azonban a törvényalkotó leszögezi, hogy azon digitális eszközök esetében, amelyek egy-egy tanórán digitális taneszközként is megjelenhetnek, továbbra is biztosítani kell a lehetőséget arra, hogy ezeket a pedagógus által meghatározott esetekben a diákok tanulási céllal használhassák.

Ismét az elsősök között van a legtöbb évismétlés
Az ide tanévben 4088 kisdiák járja újra az első osztályt, vagyis a kicsik 4,2 százaléka évfolyamismétlő, derül ki a KSH adataiból.
Vermes Ádám
Vermes Ádám
Vezető szerkesztő
Diplomáit az Eötvös Loránd Tudományegyetem politológia alapszakán, majd közpolitika szakirányú politikatudományi mesterképzésén szerezte. Egyetemi évei alatt több, közélettel foglalkozó szervezetnél dolgozott szakmai gyakornokként, emellett az Országgyűlés Hivatala parlamenti ösztöndíjas programjában is részt vett. Szakmai pályafutását politikai elemzőként kezdte a Méltányosság Politikaelemző Központnál, majd újságíró-szerkesztőként és önkormányzati sajtóreferensként szerzett tapasztalatot. 2023 óta az Economx munkatársa, jelenleg felelős szerkesztőként dolgozik. Rendszeresen készít interjúkat hazai és nemzetközi szakértőkkel, valamint tudósít szakmai konferenciákról, különös tekintettel a mesterséges intelligencia, a pénzügyi innováció és a munkaerőpiaci átalakulás kérdéseire. Írásaiban kiemelt figyelmet fordít a technológiai változások gazdasági és társadalmi hatásaira.

Ez is érdekelhet