BUX 139324.09 0,02 %
OTP 45140 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Milliós összegeket mosott át a bankszámláin, úgy utaltak neki a cégek, mintha nem lenne holnap

Vádat emeltek Keszthelyen azzal a férfival szemben, akinek több tízmillió forint értékű valuta fordult meg a bankszámláján.

2024. május 16. csütörtök, 15:02

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Zala Vármegyei Főügyészség helyettes szóvivője szerint a 45 éves somogyszentpáli férfi 2019 nyarán lépett kapcsolatba egy ismeretlenül maradt személlyel, aki rábeszélte őt arra, hogy több magyar banknál is nyisson deviza alapú bankszámlákat.

A hozzájuk igényelt bankkártyákat, valamint a netbanki szolgáltatáshoz tartozó adatokat a férfi átadta a megbízójának. A felkérésnek megfelelően a vádlott három banknál is nyitott számlát, az ahhoz tartozó adatokat pedig úgy adta ismeretlennek, hogy tudta, nem kapja vissza azokat és mások fognak a nevében intézni pénzügyi tranzakciókat.

A három bankszámlára 2019 szeptembere és 2020 februárja között amerikai cégektől összesen mintegy 44 millió forintnak megfelelő összeg érkezett, melyet kisebb részletekben osztrák, német és magyar bankautomatákból vettek fel.

Ezt követően 2021 februárjától júniusig lengyel gazdasági társaságok utaltak át több részletben összesen több mint 34 ezer eurót, melyet szintén osztrák és német bankok ATM-jeiből vették fel.

A Keszthelyi Járási Ügyészség a férfi ellen pénzmosás bűntette miatt emelt vádat, büntetésként pedig az egyik bankszámlán lefoglalt 2300 euró elkobzása mellett egy év felfüggesztett börtönbüntetést indítványozott.

Drogkereskedőnek állt egy keszthelyi középiskolás
A titkosított internetes oldalakról rendelt kábítószerekért a keszthelyi fiatalember kriptovalutával fizetett. A kábítószereket Hollandiából szerezte be, postai úton. Végül így bukott le.
Ha többre kíváncsi, itt olvashat tovább→
Zádori Bence
Zádori Bence
Szerkesztő
Újságírói tanulmányait 2018-ban végezte el a Szegedi Tudományegyetem Kommunikáció- és Médiatudományi Tanszékén. Első munkáit még kulturális újságíróként, a ContexUs hasábjain írta, később a szegedi egyetem sajtóosztályán szerkesztette az egyetemi magazint, gyakornokként. 2021 tavaszától egészen 2023-ig Szeged helyi ügyeivel foglalkozott, többek között a helyei egyetemi és kulturális közösségekkel, a tudományos élettel, emellett pedig a városi közgyűlés egyik tudósítója volt. 2023 júliusában csatlakozott az Economx csapatához, mely akkor még Napi.hu-ként volt ismert. Főként a mesterséges intelligencia, a technológiaipar, a turizmus és a belpolitika témájában ír. Hobbija a hátizsákos utazás és a filozófia.

Ez is érdekelhet