BUX 139331.12 0,02 %
OTP 45140 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Pénzügyminiszterek egymás közt

2011. december 5. hétfő, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az első Orbán-kormány idején teljes volt az egyetértés abban, hogy a jó gazdaságpolitika alapja a fegyelmezett pénzügypolitika − jelentette ki Járai Zsigmond A vállalkozók napján rendezett gazdasági fórumon. Járai szerint alacsonyabb állami újraelosztásra, kiegyensúlyozott államháztartásra, stabil pénzügyi közvetítői rendszerre és kiszámíthatóságra lenne szükség. Ezek akkor teljesültek, a következő 10 év ebből a szempontból viszont tragikus volt − jegyezte meg. Varga Mihály rámutatott: 2002-ben még a közvélekedés az volt, hogy Szlovéniával együtt vezetjük be az eurót, 2003-tól kezdődtek az igazi bajok. Az talán jogos kijelentés, hogy 2002-ben az üzleti szféra még rendben volt, de hogy nem lettek volna egyéb problémák, az nem igaz − folytatta László Csaba volt pénzügyminiszter −, kifejtve, hogy ebben az időszakban már csökkent a GDP-növekedés, zsugorodott a működőtőke beáramlása, és elindult egy fiskális expanzió, amely nem volt finanszírozható.

Hőnyi Gyula
Hőnyi Gyula

Ez is érdekelhet