BUX 139189.48 -0,08 %
OTP 45160 -0,31 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Már az evások sem a régiek

2011. november 28. hétfő, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az evások október végéig 120 milliárd forintot fizettek be, ami hét százalékkal kevesebb az előző év megfelelő időszakában befolyt összegnél. Az októberben befizetett 33,5 milliárd forint adó 11 százalékkal marad el a tavaly októberi eva összegétől − ilyen elmaradást az evások eddig nem produkáltak, a befizetett adó minden évben magasabb volt az előzőnél. Az első tízhavi adatok ismeretében azonban kicsi a valószínűsége annak, hogy teljesül az NGM lefelé módosított, 180,1 milliárd forintos idei eva-bevételi előirányzata, mivel a múlt év decemberében, az adófeltöltési kötelezettség nyomán, 53 milliárdot fizettek be az evás vállalkozások. Ezzel számolva − ami az év eddigi folyamatainak ismeretében igen optimista verzió − 173 milliárd forintra jönne ki az evások által befizetett összeg, ez az előirányzathoz képest közel tízszázalékos elmaradás. Nagyobb a valószínűsége annak, hogy decemberben is csak az előző évi összeg 93 százalékát utalják át az evások, így a költségvetés idei eva-bevétele 170 milliárd forint körül alakulna. Az eva kulcsa jövőre a mostani 30 helyett 37 százalék lesz, az eva választhatóságának összeghatára 2012-ben 25 millióról 30 millió forintra nő.

F. Emese Szabó
F. Emese Szabó

Ez is érdekelhet