Szerepjátékon keresztül tanulták meg a szilvásváradi ifjúsági tábor felső tagozatos lakói a gazdasági alapismereteket a Családi Kasszasikerek Program keretében. A tananyagot az ELTE Bibó István Szakkollégium állította össze, amely idén tizenegyedik alkalommal rendezte meg középiskolai diákok számára az Állampolgári Nevelés Tábort 2011. április 27. és május 1. között.
A feladat Seholfölde felvirágoztatása volt. Ennek során a diákok megismerhették, hogyan alakult ki és működik a gazdaság, és mi az egyén szerepe, felelőssége a társadalomban, illetve a gazdaságban. A résztvevők a négynapos találkozón állampolgári ismereteket kaptak útravalóul, többek között közjogi, környezetvédelmi, esélyegyenlőségi és egészségmegőrzési területen. Lehóczki Zsófia, a program főszervezője elmondta: ahhoz, hogy a kisdiákokból jogaikkal élni tudó, tudatos jogkövető állampolgárok váljanak, ezeknek az ismereteknek az oktatását már nagyon fiatalon el kell kezdeni.
A táborlakók megismerkedtek a Családi Kasszasikerek Pénzügyi Öngondoskodás Programmal, amely magyar családok, háztartások alapvető pénzügyi ismereteit, öngondoskodó képességét bővíti. A diákok a program szakértői által kidolgozott szerepjáték segítségével tanulhatták meg, hogy hogyan alakult ki és működik a gazdaság, és mi ebben az egyén szerepe.
A játékosok birtokba vettek és fejlesztettek egy frissen alapított kolóniát, a megadott információk alapján életszerű gazdasági döntéseket hoztak. A feladatok megoldása során előadtak egymásnak, érveltek, alkukat kötöttek, megvédték álláspontjaikat, azaz számos olyan készséget fejlesztettek, amelyeknek hasznát veszik későbbi szakmai pályafutásuk során is.
