Évről évre fontosabbá válik a potenciális munkavállalók számára a leendő munkáltató társadalmi-környezeti szerepvállalása. A tavalyi eredményekhez képest 21-ről 29 százalékra nőtt azok száma, akik számára nagyon fontos a megpályázott vállalat által kifejtett társadalmi felelősségvállalási tevékenység. A válaszadók 47 százalékának (a 2010-es 44 százalékhoz képest) jellemzően fontos a felelős vállalati magatartás − derül ki a Nestlé Hungária Kft. egyetemisták és főiskolások körében végzett felméréséből.
Míg 2009-ben és 2010-ben a képzés és az oktatás támogatása állt az első helyen, addig idén a válaszadók 51 százaléka számára a kiegyensúlyozott táplálkozás és az egészséges életmód bizonyult a legfontosabbnak. A második helyen az előző évekhez hasonlóan a környezeti lábnyom csökkentésének igénye szerepel, míg idén a harmadik helyen az előző évek első helyezettje, a képzés, oktatás támogatása áll.
A tavalyi visszaesést követően idén 27 százalékra növekedett (a 2010-es 14 százalékról) azon válaszadók száma, akik mindig figyelembe veszik a megpályázott vállalat termékeinek, szolgáltatásainak társadalomra és környezetre gyakorolt hatását. Azok száma pedig, akik mindig figyelembe veszik a megpályázott vállalat termékeinek és szolgáltatásainak minőségét, 32-ről 44 százalékra emelkedett.
