Egyelőre semmit sem lehet tudni arról, hogyan maradhatnak majd nyugdíjpénztáraiknál a tagok. A törvényről, amely megteremti a lehetőséget, hogy a tagok automatikusan átkerüljenek az állami rendszerbe a magánnyugdíjpénztárakból, hétfőn szavazott a parlament, ám arról keveset árultak el eddig az illetékesek, mit kell tenniük azoknak, akik kitartanak a magánkasszák mellett. A törvény sem tartalmazza, hogy az átlépés részleteiről rendelkeznie kell-e kormányrendeletnek, illetve kinek kell gondoskodnia azok kidolgozásáról.
Annyit már korábban közöltek, hogy mindenkinek személyesen kell majd megjelennie a területileg illetékes nyugdíjbiztosító igazgatóságon, s ott kell kérnie, hadd maradhasson. A Közép-magyarországi Regionális Nyugdíjbiztosítási Igazgatóságon jártunkkor az ügyfélszolgálaton első körben elirányították volna maradni akaró munkatársunkat, mondván, ezt az ügyet a pénztárak intézik. Azzal tisztában volt, hogy a törvényről hétfőn szavazott az országgyűlés, a részletszabályokkal azonban már nem. Miután munkatársunk közölte, hogy a törvény szerint itt kell bejelenteni az igényt, ha valaki maradni akar a pénztárjánál, az ügykezelő valamilyen útmutatót keresett. Most egy sor más jogszabályváltozást is nyomon kell követni, így a paksaméta tetején a nők negyvenéves szolgálati idő utáni nyugdíjba vonulását lehetővé tevő tájékoztató szerepelt, a pénztári átlépésről - pontosabban maradásról - egyelőre nem készült útmutató.
Miután konkrét választ nem tudott adni arra a kérdésre, hogy milyen nyomtatványt kell kitölteni, illetve milyen dokumentumokat kell benyújtani, telefonon kért segítséget az ügykezelő. Csupán annyi vált bizonyossá, hogy valóban a nyugdíjigazgatási szervnél kell majd bejelentést tenni. A továbbiakban munkatársunk azt a tanácsot kapta: jöjjön vissza valamikor január közepén, addigra biztosan a nyugdíjbiztosító is belejön a gyakorlatba. Eddig egyébként nem sok érdeklődővel akadtak össze - árulták el.
