Igen kedvezően értékelték a Liga Szakszervezetek a Szakiskolai férőhelyek meghatározása a regionális fejlesztési és képzési bizottságok részére című projekten belül a munkaerőpiacra belépő végzős, illetve a szakképzésben még részt vevő iskolai tanulók munkaerő-piaci helyzetéről végzett felmérést. Állításuk szerint az iskolák és a fiatalok is kedvezően fogadták a kérdezőbiztosokat, amiből úgy tűnik, jelentős igény mutatkozik az ilyen típusú találkozásokra.
A szakiskolások válaszaikban általában a szakmájukkal és iskolájukkal való elégedettségüknek adtak hangot. A megkérdezettek 79 százaléka tanul olyan szakmát, amely valóban érdekli és többségük ugyanezt a szakmát választaná, ha újra döntés előtt állna. Viszonylag elenyésző azok száma is (12 százalék), akik ma már más iskolába mennének. Kedvezően ítélik meg társadalmi státusukat, ami talán részben annak tudható be, hogy Magyarországon egyre inkább felértékelődik a szakmunka. Biztató az is, hogy általában elégedettek a szakiskolában megszerzett tudással, a többség úgy véli, a szakiskola megfelelően felkészít az életre. A diákok nagy része elégedett tanárai teljesítményével is, az elégedetlenkedők aránya országosan mindössze csak 11 százalékot tesz ki. Mindennek értékét némiképp csökkenti viszont, hogy amikor a munkaerő-piaci ismeretekre kérdeztek, meglehetősen bizonytalan válaszok születtek. A fiatalok ismeretei eléggé hézagosak a munkaidőre, a bérminimumokra, a biztosítási jogviszonyra vonatkozóan.
