A budai Várban idegenforgalmi ellenőrzési akciót kezdeményezett a Fővárosi Közterület-felügyelet. Az ellenőrzéshez csatlakozott a Kereskedelmi Engedélyezési Hivatal, a Magyarországi Idegenvezetők Szövetsége (MISZ), az APEH, a Nemzeti Fogyasztóvédelmi Hatóság, a vám- és pénzügyőrség és a BRFK bevetési főosztálya is. A cél az illegális árusítás felszámolása, illetve minden, az idegenforgalmat negatívan befolyásoló tényező kiszűrése, megszüntetése volt.
Az akcióban összesen 25 fő vett részt. Az intézkedések során a kitelepülő árusok engedélyét, a nyugtaadást, az idegenvezetést, valamint a közterület-használati engedélyt kontrollálták.
A Fővárosi Közterület-felügyelet munkatársai 15 intézkedést hajtottak végre, melyek többsége illegális árusokkal szembeni eljárás, valamint a közterület-használati engedélyek ellenőrzése volt. A Fogyasztóvédelmi Hatóság, a Magyarországi Idegenvezetők Szövetsége, illetve a Magyar Kereskedelmi Engedélyezési Hivatal együttesen 15 alkalommal ellenőrizte az idegenvezetést. Két jogosulatlan esetet találtak, amelyeknél meg is tették a feljelentést.
