BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Utolsó ülésén is aktív volt a parlament

2010. február 22. hétfő, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Utolsó ülésnapján több fontosabb törvényre is rábólintott az országgyűlés. A képviselők 322 igen szavazattal, tartózkodás és ellenszavazat nélkül, ratifikálták a magyar-amerikai kettős adóztatás elkerülését célzó egyezmény megújítását, amely az 1979-ben kelt szöveget írja felül. A módosítás következtében jóval nehezebb lesz forrásadó nélkül az USA-ba juttatni a Magyarországon keletkezett céges bevételeket. Magyarország eddig kiváló terep volt arra, hogy az egyezmény lehetőségeit kihasználva egyfajta közvetítő államként működjön, és az itt átfuttatott pénzek után csak a magyar társasági adót kelljen megfizetni.

Lapzártánk után tartották a hagyatéki eljárásokról szóló törvény zárószavazását. A hagyatéki eljárásokat eddig egy rendelet szabályozta, és az Alkotmánybíróság döntése révén az országgyűlés köteles volt ezt törvényi szinten rendezni. A módosítás nyomán az eljárás gyorsabb és gördülékenyebb lesz. A modernizálás része az elektronikus ügyintézés és egy elektronikus adatbázis létrehozása. Az írásbeli végintézkedéseket a végrendeletek országos nyilvántartásából lehet majd lekérdezni, így az intézkedő közjegyzők jóval hamarabb tudnak a hagyatéki tárgyalás során a szükséges információkhoz hozzájutni. Az új szabályozás 2011-től lép hatályba.

F. Emese Szabó
F. Emese Szabó
Leszák Tamás
Leszák Tamás

Ez is érdekelhet