Utolsó ülésnapján több fontosabb törvényre is rábólintott az országgyűlés. A képviselők 322 igen szavazattal, tartózkodás és ellenszavazat nélkül, ratifikálták a magyar-amerikai kettős adóztatás elkerülését célzó egyezmény megújítását, amely az 1979-ben kelt szöveget írja felül. A módosítás következtében jóval nehezebb lesz forrásadó nélkül az USA-ba juttatni a Magyarországon keletkezett céges bevételeket. Magyarország eddig kiváló terep volt arra, hogy az egyezmény lehetőségeit kihasználva egyfajta közvetítő államként működjön, és az itt átfuttatott pénzek után csak a magyar társasági adót kelljen megfizetni.
Lapzártánk után tartották a hagyatéki eljárásokról szóló törvény zárószavazását. A hagyatéki eljárásokat eddig egy rendelet szabályozta, és az Alkotmánybíróság döntése révén az országgyűlés köteles volt ezt törvényi szinten rendezni. A módosítás nyomán az eljárás gyorsabb és gördülékenyebb lesz. A modernizálás része az elektronikus ügyintézés és egy elektronikus adatbázis létrehozása. Az írásbeli végintézkedéseket a végrendeletek országos nyilvántartásából lehet majd lekérdezni, így az intézkedő közjegyzők jóval hamarabb tudnak a hagyatéki tárgyalás során a szükséges információkhoz hozzájutni. Az új szabályozás 2011-től lép hatályba.
