BUX 139451.79 0,11 %
OTP 45290 -0,02 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Minden feltételes lett TEÁOR-ügyben

2008. november 25. kedd, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Várhatóan december közepén fogadják el a cégnyilvánosságról szóló törvényt, amelyben szabályozzák, mit kell tenni a TEÁOR-számok átsorolásával kapcsolatban. A törvény életbe lépésével minden korábbi átmeneti szabály és mentesség hatályát veszti, ráadásul nem is lesz kötelező az idén végezni az átsorolással. A tervek szerint a számok csak statisztikai jelentőséggel bírnak majd, és nem kell a cégbírósággal intéztetni az átalakítást: azt a jövő évi bevallásokkal együtt, egy nyomtatványon kell kérni; minden egyéb feladat az adóhatóságokra hárul. A jogszabály elvi szinten ajánlja pillanatnyilag, hogy ne bírságolja meg az APEH azokat, akik még nem konvertálták számaikat. Ha valakire mégis szabtak ki bírságot, azt vissza kell fizetnie a hatóságnak. Egyéb költségeket azonban nem lehet követelni, így például akik ügyvédi ellenjegyzéssel módosították társasági szerződésüket vagy adott esetben extra illeték fizetésére voltak kötelezve, nem kaphatnak vissza egyetlen fillért sem.

F. Emese Szabó
F. Emese Szabó

Ez is érdekelhet