Várhatóan december közepén fogadják el a cégnyilvánosságról szóló törvényt, amelyben szabályozzák, mit kell tenni a TEÁOR-számok átsorolásával kapcsolatban. A törvény életbe lépésével minden korábbi átmeneti szabály és mentesség hatályát veszti, ráadásul nem is lesz kötelező az idén végezni az átsorolással. A tervek szerint a számok csak statisztikai jelentőséggel bírnak majd, és nem kell a cégbírósággal intéztetni az átalakítást: azt a jövő évi bevallásokkal együtt, egy nyomtatványon kell kérni; minden egyéb feladat az adóhatóságokra hárul. A jogszabály elvi szinten ajánlja pillanatnyilag, hogy ne bírságolja meg az APEH azokat, akik még nem konvertálták számaikat. Ha valakire mégis szabtak ki bírságot, azt vissza kell fizetnie a hatóságnak. Egyéb költségeket azonban nem lehet követelni, így például akik ügyvédi ellenjegyzéssel módosították társasági szerződésüket vagy adott esetben extra illeték fizetésére voltak kötelezve, nem kaphatnak vissza egyetlen fillért sem.
