Immár nem kell porzó tankkal végigmenni az M7-esen, miután tegnap átadták a forgalomnak a Shell töltőállomását Balatonkeresztúrnál. Ez lesz az első állomás a sztrádán Siófok után - vagyis a 95. kilométerszelvénytől több mint hetven kilométert továbbra is tankolási lehetőség nélkül kell végigautózni. Ebben változás csak jövőre várható, amikor elkészülnek a Mol komplex állomásai ezen a sztrádán. Az első Balatonlellénél nyílik 2009 elején, a 137. szelvénynél: a Marché étteremmel kiegészített állomás becslések szerint egymilliárd forintból valósul meg. Ezután Zalakomárnál létesül új kút, szintén a jövő év első harmadában: ez nem komplex pihenő lesz, azaz - a Shell kútjához hasonlóan - nagyságrendileg 250 millió forintból megvalósítható. A becsehelyi állomás viszont csak 2010 elejére készül el, étteremmel és minden egyéb, pihenőhelyhez szükséges kiegészítővel.
A Közlekedésfejlesztési és Koordinációs Központ (KKK) nemcsak az M7-esen építtet kutakat. Az M3-ason, Kálmánházánál a napokban várható a használatbavétel, az M0-son, Alacskánál pedig 2009 elejére tervezik a komplex pihenőhely átadását.
