BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Visszadobta Sólyom az SPS-törvényt

2008. november 13. csütörtök, 23:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A földművelésügyi és vidékfejlesztési miniszter bízik abban, hogy az egységes mezőgazdasági támogatási rendszer, az SPS bevezetéséről szóló törvényt elfogadja az Alkotmánybíróság és a jogszabály 2009 januárjától hatályba léphet. A köztársasági elnök nem írta alá a törvényt, azt szerdán véleményezésre megküldte az Alkotmánybíróságnak. Gráf József hangsúlyozta, hogy a már elfogadott törvény uniós jogszabályok alapján készült, sőt a tagállamok többségében már ennek megfelelően zajlik az ágazat támogatása. A miniszter azért tartja fontosnak a törvényt, mert annak hatályba lépésével a magyar agrárium szereplői hasonló elvek alapján részesülhetnek támogatásban, mint a régi uniós tagállamokban gazdálkodó versenytársaik. A miniszterrel ellentétben a Magyar Gazdakörök és Gazdaszövetkezetek Szövetsége (Magosz) örült, hogy Sólyom László köztársasági elnök a törvényt az Alkotmánybírósághoz továbbította véleményezésre - hangoztatta Jakab István, a Magosz elnöke csütörtökön Budapesten, sajtótájékoztatón. Jakab István - megismételve korábbi álláspontját - kitért arra, hogy a Magosz szerint az SPS bevezetésére az agrárirányítási rendszer még nem készült fel. Emellett amennyiben az új támogatási rendszert bevezetnék, akkor például a fiatal gazdálkodók hátrányba kerülnének a bázisév (2006) meghatározása miatt, valamint kettős földbérleti díjrendszer és kettős földárrendszer alakulna ki.

F. Emese Szabó
F. Emese Szabó

Ez is érdekelhet