Az idén a múlt évihez képest mintegy 14 százalékkal csökkenhet Magyarországon a feldolgozott tej mennyisége - mondta Nyári Gyula, a Magyar Agrárkamara alelnöke. Tavaly Magyarországon összesen mintegy 1,5-1,6 milliárd liter tejet dolgoztak fel, ez az idén várhatóan 86 százalékra csökken - írta az MTI-Eco. A tejtermelőknek gondot okoz, hogy nő az importált tej mennyisége is. A kívánatos húszszázalékos import helyett Magyarország már az idén elérheti akár a harmincszázalékos behozatalt is. Itthon az egy főre jutó tejfogyasztás évi 160-170 liter. Míg az év elején a tej literjéért a magyar feldolgozók átlagosan 98 forintot fizettek, addig a múlt hónapban már csak 74 forint volt a tej literje. Az átvételi ár az elmúlt hetekben is csökkent és megközelítette a literenkénti 70 forintot.
