BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Piacvédelmet kér a tejnek a kamara elnöke

2008. november 13. csütörtök, 23:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az idén a múlt évihez képest mintegy 14 százalékkal csökkenhet Magyarországon a feldolgozott tej mennyisége - mondta Nyári Gyula, a Magyar Agrárkamara alelnöke. Tavaly Magyarországon összesen mintegy 1,5-1,6 milliárd liter tejet dolgoztak fel, ez az idén várhatóan 86 százalékra csökken - írta az MTI-Eco. A tejtermelőknek gondot okoz, hogy nő az importált tej mennyisége is. A kívánatos húszszázalékos import helyett Magyarország már az idén elérheti akár a harmincszázalékos behozatalt is. Itthon az egy főre jutó tejfogyasztás évi 160-170 liter. Míg az év elején a tej literjéért a magyar feldolgozók átlagosan 98 forintot fizettek, addig a múlt hónapban már csak 74 forint volt a tej literje. Az átvételi ár az elmúlt hetekben is csökkent és megközelítette a literenkénti 70 forintot.

F. Emese Szabó
F. Emese Szabó

Ez is érdekelhet