BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Létszámleépítést jelentettek be a Nyírségben

2008. november 13. csütörtök, 23:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Hat Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei cég jelentett be csoportos létszámcsökkentési szándékot az Észak-alföldi Regionális Munkaügyi Központhoz október elseje óta. Az ok egységes: a megrendeléshiány. A hat nyírségi cég szándékbejelentése 511 munkavállalót érint. Az egyik cég már döntött is a leépítésről, 64 dolgozót bocsát el a vállalkozás november 30-ai időponttal. Szabolcsban a múlt év hasonló időszakában nyolc cég jelentette be létszámcsökkentési szándékát, az érintett dolgozók száma 452 volt. Akkor a leépítés okaként a megrendeléshiány mellett a finanszírozási problémákat és a szezonalitást jelölték meg a vállalkozások. A két időszak adatainak összehasonlítása jól mutatja, hogy a pénzügyi válság okozta leépítések még nem érték el igazán Szabolcs megyét.

F. Emese Szabó
F. Emese Szabó

Ez is érdekelhet