Az enyhe tél miatt már az első negyedévben felfutott az építőanyagok iránti kereslet Szlovákiában, egyes alapanyaggyártók 30-35 százalékos keresletnövekedésről adtak hírt. A Szlovákiában is tevékenykedő Tondach cserépgyártó, valamint a Holcim cementgyártó közleményben nyugtatja az építkezőket, hogy idén megfelelő lesz az alapanyag-ellátás, nem úgy, mint tavaly, amikor hiány volt cementből, hőszigetelő anyagokból és téglából. A cement tavaly 25 százalékkal drágult és a Holcim Slovensko 2007 végén jelezte, hogy 2008-ban további 6 százalékos áremelkedés várható. Az acélhuzalok és szögek szegmensében idén 10-18 százalékos a drágulás.
