BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Növelné a magyarországi sertésállományt a VHT

2007. június 27. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A kedvező tenyésztési adottságok alapján a jelenlegi 4 millióról 6-8 millióra kellene növelni a magyarországi sertésállományt – véli Hegedűs Géza, a Vágóállat- és Hús Szakmaközi Szervezet és Terméktanács (VHT) elnöke, aki évi 1-2 millió sertés feldolgozására képes, termelői tulajdonban lévő vágóhíd létrehozását javasolja, valamint azt, hogy a feldolgozók tömörüljenek közös értékesítő szervezetbe. Az élő állatok felvásárlási ára az utóbbi hetekben növekedésnek indult, jelenleg egy kilogramm élő sertést 275 forint körüli áron vásárolnak a feldolgozók – a mélyponton 230 forint volt az ár. A tenyésztők együttes éves árbevétele 150–200 milliárd forint körül alakul, a felvásárlási áraktól függően – írta az MTI-Eco.

Plankó Gergely
Plankó Gergely

Ez is érdekelhet