BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Beszáll az áramtőzsdébe a Mátrai Erőmű

2007. június 27. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Mátrai Erőmű Zrt. szeretne tulajdont szerezni a Magyar Áramtőzsdében, és részt akar venni az alaptőke-emelésben – mondta Valaska József, a cég elnöke az MTI-Ecónak. A tranzakcióra a tervek szerint szeptemberben kerül sor. A Mátrai Erőmű 2005-ben 59 milliárd forintos árbevétel mellett 8,1 milliárd forintos eredményt produkált, és az elnök szerint a tavalyi év is hasonlóan sikerült. A vállalat részvényeinek 25 százalékát az MVM Zrt. birtokolja, amely 150 millió eurós szindikált hitel felvételéről szóló szerződést írt alá szerdán. A hitel teljes összegét a főszervezők, a BNP Paribas, a Citibank, N.A., az ING Wholesale Banking és a KBC Bank NV/K and H Bank jegyezték le, futamideje öt év, kamatfelára évi 20 bázispont az Euribor felett.

Plankó Gergely
Plankó Gergely

Ez is érdekelhet