A Mátrai Erőmű Zrt. szeretne tulajdont szerezni a Magyar Áramtőzsdében, és részt akar venni az alaptőke-emelésben – mondta Valaska József, a cég elnöke az MTI-Ecónak. A tranzakcióra a tervek szerint szeptemberben kerül sor. A Mátrai Erőmű 2005-ben 59 milliárd forintos árbevétel mellett 8,1 milliárd forintos eredményt produkált, és az elnök szerint a tavalyi év is hasonlóan sikerült. A vállalat részvényeinek 25 százalékát az MVM Zrt. birtokolja, amely 150 millió eurós szindikált hitel felvételéről szóló szerződést írt alá szerdán. A hitel teljes összegét a főszervezők, a BNP Paribas, a Citibank, N.A., az ING Wholesale Banking és a KBC Bank NV/K and H Bank jegyezték le, futamideje öt év, kamatfelára évi 20 bázispont az Euribor felett.
