BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Jobban érzik magukat a magyar cégek

2007. június 7. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A közép-európai országok még évtizedekig képesek megőrizni versenyképességi előnyüket – foglalta össze a GKI Gazdaságkutató tanulmányának üzenetét az intézet elnöke, Vértes András. A GKI negyedéves régiós versenyképességi elemzése szerint a makrogazdasági teljesítmény kiugróan javult Romániában, dinamikusan Magyarországon, Csehországban, Lengyelországban és Szlovéniában, közepesen Szlovákiában és szerényen Ausztriában az elmúlt negyedévhez képest. A dinamizmus főképp az élénk európai konjunktúrára, illetve az országok egy részében a belső kereslet élénk növekedésére vezethető vissza – ez alól Magyarország kivétel.
Jobban érzik magukat a cégek Magyarországon – derül ki az intézet üzleti környezetet vizsgáló tanulmányából. Ehhez négy tényezőt vettek figyelembe: a gazdálkodási környezet bizonytalanságát, az állami szabályozás kiszámíthatóságát, a gazdálkodásba bevonható tőke árát, vagyis az elvárt hozamot és az üzleti infrastruktúra fejlettségét. Az üzleti környezet bizonytalanságát az egy negyedévvel korábbi felmérésnél picivel kisebb arányban említették a cégvezetők – ez a változás leginkább stagnálásként értékelhető. Az állami magatartás kiszámíthatatlanságának megítélése lényegesen javult a három hónappal ezelőttihez képest. A legnagyobb mértékben a mikrocégek terhei emelkedtek, így a kicsik helyzetértékelései továbbra is negatívak, de a közepes és a nagyvállalkozások – különösen az exportra termelők – gyakorlatilag kiheverték a költségvetési kiigazítást.

Plankó Gergely
Plankó Gergely

Ez is érdekelhet