BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Százmilliárdok turizmusra

2007. március 29. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Magyarország számára a turizmus kitörési pont lehet, amely megfelelő minőségű szolgáltatással, versenyképességgel és bizalommal a gazdaság húzóágazatává válhat – jelentette ki Ujhelyi István, az önkormányzati és területfejlesztési tárca államtitkára az Utazás kiállítás megnyitóján. A tervek szerint a következő hét évben 324 milliárd forint jut közvetlenül turisztikai fejlesztésekre, bár értesüléseink szerint közben a tavalyi 189 nemzetközi idegenforgalmi kiállítás helyett az idén csupán nyolcvanon lesz magyar állami stand, s ez a szám a jövőben tovább csökken. A visegrádi országok – Szlovákia, Csehország, Magyarország és Lengyelország – turizmust felügyelő minisztériumainak képviselői Pozsonyban egy konferencián együttműködési szerződést írtak alá arról, hogy együtt reklámozzák majd idegenforgalmukat a tengerentúli országokban. Az idén a visegrádiak elsősorban az Egyesült Államokban, Japánban, Kínában és Oroszországban szeretnének bemutatkozni – nyilatkozta Zuzana Turáková, a Szlovákiai Idegenforgalmi Ügynökség szekcióvezetője –, a közös projektekre 358 ezer eurót szánnak.

B. Judit Varga
B. Judit Varga

Ez is érdekelhet